Marta Kubacka
Deweloperzy kuszą inwestorów intratnymi stawkami za metr kwadratowy powierzchni oferowanych nieruchomości. Warunkiem jest zakup pakietu przynajmniej kilku mieszkań. Skąd wziąć szybko pieniądze na sfinansowanie tak dużej inwestycji?
Jedną z możliwości jest kredyt inwestycyjny. Zazwyczaj jest udzielany firmom, które posiadają już doświadczenie w biznesie. Z reguły jest udzielny w dużych kwotach i na długi okres. Często ma korzystne warunki, na przykład niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania. Przed podjęciem decyzji zawsze warto porównać oferty kilku banków.
ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA – CO BĘDZIE POTRZEBNE?
Przy ocenie zdolności kredytowej banki zazwyczaj badają dwa zamknięte lata obrachunkowe plus bieżący okres. Trzeba zatem dostarczyć zeznanie podatkowe, bieżące wyniki finansowe i wyciągi z rachunku bankowego z ostatnich miesięcy. – Wynik finansowy musi starczyć na bieżącą działalność, obsługę dotychczasowych oraz przyszłych zobowiązań, czyli również na wysokość raty kredytu, o którą klient wnioskuje. Jeśli przedsiębiorca chce czerpać zyski z nieruchomości, wówczas przygotowuje prognozę w formie biznesplanu, a bank bierze pod uwagę prognozowany dochód do oceny zdolności kredytowej – informuje Anna Kowal, doradca klienta biznesowego. Należy jednak pamiętać, że klient musi mieć zawarte przedwstępne umowy na najem nieruchomości. W ramach dodatkowych zabezpieczeń stosuje się niejednokrotnie cesje ze wskazanych umów najmu. To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości, kliknij w przycisk Kup teraz. Formularz zamówienia
Nazwa Przelew Dostęp do treści 1 PLN