Autor: Tomasz Pawłowski
Od 15 lat pracuje jako projektant, konstruktor, kierownik budowy, inspektor nadzoru w obiektach różnych kategorii. Doradzam w zakresie uzyskanych uprawnień i zdobytego doświadczenia w obszarze remontów, przebudów i innych robót budowlanych. W tym artykule pragnę Ci przybliżyć kilka nadrzędnych kwestii z zakresu prawa budowlanego. Dowiesz się, jakie roboty nie wymagają zgłoszenia, a które wymagają uzyskania pozwolenia na budowę.
Prawo budowlane szczegółowo określa, jakie czynności budowlane wymagają zgłoszenia, a które pozwolenia na budowę, i tak w art. 29 ust. 1, 2 znajdziemy zakres zamierzeń budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę, a w art. 30 zdefiniowany jest zakres robót podlegający zgłoszeniu.
GDZIE TEGO SZUKAĆ?
Dz. U. 1994, nr 89, poz. 414 Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ma swoje początki w 1928 roku i od tamtego czasu do dziś ewoluuje równolegle ze zmianami, które postępują w budowlanej rzeczywistości. Bez oceny, czy Prawo budowlane nadąża za ogólnie rozumianym postępem, czy nie, art. 1 wprost definiuje zakres, który ta ustawa reguluje: „(…) normuje działalność obejmującą sprawy projektowania, budowy, utrzymania i rozbiórki obiektów budowlanych oraz określa zasady działania organów administracji publicznej w tych dziedzinach”.
Aby przybliżyć problematykę, która dotyka większości inwestorów, podam proste przykłady realizacji konserwacji bieżącej, remontów, przebudów lokali. To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości, kliknij w przycisk Kup teraz.Formularz zamówienia
Nazwa Przelew Dostęp do treści 1 PLN